PROJELENDİRME VE DANISMANLIK HİZMETLERİ

Fiber kablo kurulumu ilk aşama olan proje aşamasıyla başlar. Bu noktada projenin uzman bir ekip tarafından incelenerek gerek yapılacak işçilik gerekse kullanılacak malzeme açısından net ve doğru tespitlerin yapılması büyük önem arz eder.

proje

Proje açısından fiber optik kablo üzerinden nasıl bir sistemin çalıştırılacağı dikkatle etüt edilmelidir. Bu noktada konu hakkında fiber optik alanında bilgi sahibi olmanın yanı sıra sistemin uygulanacağı aktif cihaz olarak tabir edilen bilişim ve telekomünikasyon teçhizatı hakkında da sahip olunan bilgi, projenin doğru bir şekilde uygulanabilmesi açısından son derece önemlidir. İkinci aşamada yukarıda bahsi geçen etüt ve analizlerden yola çıkılarak projeye uygun fiber optik kablo seçimi, montaj yapılacak sahanın etüdü, kablo çekiminde kullanılacak HDPE (koruyucu kanal) yapısal özellikleri ve montaj yapılacak güzergâhın durumu gibi faktörler analiz edilerek gerekli çalışmalar yapılır.

Bu aşamalar ile birlikte projenize bağlı bir çok detaydan ve süreçten bahsetmek mümkündür. Erat Telekom proje aşamasından başlayarak sistemin kaliteli ve sorunsuz çalışması için gerekli tecrübe, ekip ve ekiipmanlarıyla hizmet vermektedir.